Chcę zlecić napisanie tekstów, jakie materiały mam przygotować?

Niekiedy trudności w stworzeniu tekstu nie wynikają z samej tematyki, a z braku niezbędnych informacji. Im więcej materiałów zostanie do nas przesłanych, tym realizacja zlecenia będzie dla nas prostsza, a Ty otrzymasz usługę zgodną z Twoimi oczekiwaniami.

Dlatego serdecznie prosimy o przesyłanie np. broszur informacyjnych i innych materiałów reklamowych, stworzonych wcześniej tekstów, które dają ogólny zarys tego, jak ma wyglądać zlecenie oraz inspiracji (np. przykładowych tekstów lub stron internetowych, które Tobie się podobają).

Jakich tematów podejmuje się Tekstokracja?

Uważamy się za ludzi kreatywnych, dlatego nie są nam straszne żadne tematy. Dysponujemy siatką copywriterów, a każdy z nich ma własne zainteresowania, szeroką wiedzę na temat świata, jak również doświadczenie, które jest zawsze przydatne, jeżeli brakuje nam weny lub niezbędnych informacji do stworzenia tekstu.

Jaki jest średni czas oczekiwania na teksty?

Jeżeli tekst nie przekracza 4 stron A4, zlecenie realizujemy w ciągu 3-4 dni roboczych od dnia otrzymania wszystkich materiałów. Za dodatkową opłatą, istnieje możliwość złożenia zamówienia na usługi ekspresowe.

Jaki mam wpływ na ostateczny wygląd tekstu?

Masz wpływ na wygląd tekstu od samego początku – już od zlecenia usługi. Zanim przystąpimy do pracy, staramy się dowiedzieć jak najwięcej odnośnie Twoich oczekiwań. Jeżeli masz własne schematy lub wytyczne, są one bezwzględnie brane pod uwagę w procesie twórczym. Oczywiście jeżeli takich sugestii nie ma – służymy naszą wiedzą.
To Ty masz być zadowolony z efektu końcowego, dlatego teksty pisane są w taki sposób, aby uwzględnić jak najwięcej Twoich uwag.

Tekst mi się nie spodobał, czy muszę za niego płacić?

Oczywiście jak każda agencja copywriterska udostępniamy możliwość nanoszenia poprawek, dlatego przesłane tekst, który otrzymasz, nie musi być ostateczną wersją. Przysługują Ci dwie darmowe poprawki, jeżeli ilość poprawianego tekstu nie zajmuje więcej niż 30% całego tekstu. Jesteśmy zawsze otwarci na Twoje sugestie.

Jak wyglądają formalności odnośnie zlecenia i przekazywania zlecenia?

Po ustaleniu wszystkich wytycznych, przesyłamy formularz potwierdzający złożenie zamówienia. Następnie wysyłany jest umowa, w której znajdują się wszystkie najważniejsze informacje: dane naszej oraz Twojej firmy/osoby fizycznej, data, jak również szczegóły zlecenia. Dokument podpisujemy i przesyłamy na podany przez Ciebie adres. Następnie Ty robisz to samo – składasz swój podpis oraz odsyłasz pismo. Gdy zlecenie zostanie zrealizowane, wysyłana jest faktura, którą opłacasz na wskazane konto bankowe.

Czy płacąc za zrealizowanie zlecenie, automatycznie przekazywane są mi prawa autorskie?

Prawa autorskie są przekazywane poprzez umowę, jednak odnoszą się one jedynie do nośnika, na jakim jest składane zamówienie, np. jeżeli teksty są zamawiane na stronę internetową, prawo autorskie tyczy się strony. W przypadku, gdy oprócz tego nasze teksty będą wykorzystywane na innych nośnikach, np. na ulotkach lub billboardach, wtedy konieczne jest podpisanie stosownej umowy, zawierającej możliwość umieszczenia tekstów również na innych nośnikach.

Czy przy zleceniach na większe ilości mogę liczyć na rabaty?

Tak, można liczyć na zniżki w przypadku bardzo dużych ilości. Każdy rabat jest wyliczany indywidualnie.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie w naszym biurze lub u Ciebie!