Transkrypcja
Wiesz, że coraz więcej osób ogląda materiały wideo z wyciszonym dźwiękiem? Jak możliwe jest jego zrozumienie? Dzięki napisom! To obecnie niemal obowiązkowy element każdego filmu. Ludzie oglądają je siedząc w komunikacji miejskiej, w poczekalni u lekarza, usypiając dziecko itp. Dzięki napisom mogą swobodnie oglądać wideo, nie zakłócając przy tym ciszy. Jeśli więc chcesz dotrzeć do szerokiego grona odbiorców bez żadnych ograniczeń, zacznij stosować transkrypcję w swoich filmach.
A czy masz pewność, że z publikowanych przez Ciebie filmów mogą skorzystać osoby, które mają pewne ograniczenia, w tym osoby niepełnosprawne? Być może to najlepszy czas, by ją w odpowiedni sposób dostosować! Jedną z opcji dostosowania jest transkrypcja.
Czym jest transkrypcja?
Transkrypcja to zapisanie tekstu mówionego za pomocą symboli graficznych. Innymi słowy jest to zamiana mowy na tekst pisany.
Dlaczego warto wykonać transkrypcję nagrania?
Transkrypcja to nie tylko zwiększenie komfortu odbiorców. Często zdarza się, że z różnych względów nie możemy odtworzyć głosu w materiałach video czy audio. Transkrypcja jest też ułatwieniem dla osób niesłyszących i niedosłyszących. Dzięki niej osoby, które posiadają określoną niepełnosprawność czy zmagają się z ograniczeniami, mogą mieć dostęp do zamieszczanych przez nas treści. Szacuje się, że w ciągu pięciu najbliższych lat, liczba osób, które oglądają materiały video w sieci, wzrośnie prawie czterokrotnie. Ważne jest, by umożliwić korzystanie z video jak największej liczbie osób!
Jeśli zaoferujesz odbiorcom dwie wersje tych samych materiałów, otrzymasz tym samym dwa razy więcej możliwości!
Najczęściej transkrybowanymi elementami są filmy, webinary, podcasty, kursy czy szkolenia online.
Co jest ważne w tworzeniu transkrypcji?
Chcesz, aby do treści publikowanych na Twojej stronie internetowej miało dostęp jak najwięcej osób? Pomożemy Ci w tym! W jaki sposób?
Nasi doświadczeni copywriterzy WCAG wykonają dla Ciebie transkrypcję materiałów! Masz więc gwarancję, że tekst będzie dostosowany do osób posiadających niepełnosprawność lub ograniczenia.