W jaki sposób teksty SEO pomogą Twojej stronie internetowej?

Teksty seo, oczywiście jeśli są technicznie dobrze napisane, potrafią zdziałać cuda w wynikach wyszukiwania. Interesująca treść strony internetowej jest podstawą w skutecznym przyciąganiu użytkowników do witryny. Poprawnie napisane teksty seo potrafią naprawdę wiele zdziałać dla popularności strony. W końcu im więcej czytelników, tym więcej korzyści przynosi strona WWW. Ma to szczególne znaczenie dla przedsiębiorców, którzy pragną promować swój biznes w sieci.

teksty seo

Teksty SEO, zoptymalizowane, treściwe, niezbędne e-sklepowi lub stronie internetowej

To, co dodajesz na swoją stronę internetową jest ważne nie tylko ze względu na ludzi, którzy to czytają, lecz także ma wpływ na wyszukiwarki. Dla Google, Bing i innych wyszukiwarek atrakcyjne i przyjazne są poprawnie napisane, unikalne teksty seo. Ważne też, by zawierały frazy kluczowe, dzięki którym pozycja Twojej strony w rankingu poprawi się i łatwiej będzie ją odnaleźć.

Dobre opisy SEO potrafią zdziałać naprawdę wiele. Przyczyniają się nie tylko do pozycjonowania strony i jej popularności – wpływają również na ilość linków naturalnych. Jeżeli zależy Ci na wysokiej pozycji w rankingu Google oraz posiadaniu strony, która przyciąga wielu czytelników i potencjalnych klientów, powinieneś poświęcić trochę czasu na przygotowanie wartościowych treści SEO lub zlecić to zadanie profesjonalistom.

Dostarczamy hurtowe ilości tekstów SEO oraz jakościowe teksty eksperckie.

Współpracujemy z działami kreacji określonej formy reklamy.

Wartościowa treść jest jednym z najważniejszych elementów wpływających na pozycję strony internetowej. By jednak znaleźć się wysoko w rankingu wyszukiwarek, potrzebne są artykuły, które są czytelne nie tylko dla internautów. Również wyszukiwarki muszą dobrze odczytywać zawartość strony. Tu pojawia się pojęcie SEO, którego znajomość i zrozumienie są niezbędne do tworzenia treści spełniających oba wymagania. Czym jest to pojęcie i jak pisać teksty zoptymalizowane?

Krótko mówiąc, SEO, czyli Search Engine Optimization, jest procesem, który ma na celu podniesienie pozycji strony internetowej w organicznych (darmowych) wynikach wyszukiwania. Wyścig o najlepszą pozycję w rankingu wynika z prostego faktu, że niewiele osób zagląda na drugą i kolejne strony wyszukiwarki. Użytkownikom sieci zależy, by szybko i w łatwy sposób znaleźć dokładnie to, czego potrzebują, dlatego swoją uwagę skupiają tylko na czołówce listy wyników. Zajęcie wysokiego miejsca w rankingu przekłada się na ruch na stronie, jej popularność, a nawet na zyski. Wraz z odpowiednią modyfikacją kodu witryny, teksty zoptymalizowane pozwalają na lepszą optymalizację strony.

Jak pisać teksty SEO – najważniejsze zasady

 • Zachowaj równowagę

Pisząc teksty na stronę, powinieneś pamiętać o odpowiedniej optymalizacji, jednak nie możesz zapominać, do kogo tak naprawdę kierujesz tekst. Jego odbiorcami są internauci i to do nich przede wszystkim powinieneś go kierować.

 • Używaj słów kluczowych

Frazy kluczowe są niezbędne do dobrego pozycjonowania strony. To na ich podstawie roboty indeksujące wybierają witryny odpowiadające zapytaniu. W odpowiednim doborze słów kluczowych pomogą Ci specjalnie przygotowane do tego celu narzędzia. Możesz skorzystać np. z GoogleAdWors, Keyword.io czy Ubersuggest. Planer słów kluczowych to także dobry sposób na znalezienie tematów na kolejne teksty.

Słowa kluczowe są ważne, jednak przygotowywany artykuł nie może być nimi przepełniony. Co więcej – frazy powinny zostać dobrane do tematu Twojej strony. Algorytmy Google coraz lepiej wyłapują wszelkie próby manipulacji wyrażeniami, a czytelnicy szybko zrażą się do witryny, która nie przekazuje wartościowych treści. Słowa kluczowe wystarczy umieścić w tekście 2 lub 3 razy, by były dobrze odbierane przez przeglądarki. Najlepiej, gdy znajdą się w tytule, leadzie oraz śródtytułach.

 • Nie zapominaj o wstępie

Lead jest najważniejszym elementem dobrego tekstu SEO. To pierwszy akapit – zwykle wyeksponowany – który zawiera informację o tym, czego dotyczy cały tekst. Dobry lead ma na celu zainteresowanie tematem czytelnika i zachęcenie go do przeczytania reszty artykułu.

 • Stosuj hierarchię nagłówków

Odpowiednie używanie nagłówków H1, H2, H3 itd. służy przede wszystkim robotom wyszukiwarek, które na ich podstawie będą indeksowały treść strony. Wykazane jest, by znacznik H1 pojawił się tylko raz, a także by zawierał słowo kluczowe. Zawsze zaczynaj od najważniejszego nagłówka (H1) i stopniowo przechodź to tych mniejszych (H2, H3, H4), dzięki temu boty będą wiedziały, które treści są najistotniejsze.

 • Nie kopiuj tekstów

Jest to niezgodne z prawem, a także… zupełnie nieopłacalne. Google wykrywa powtarzające się treści oraz jest w stanie określić, która witryna jest oryginalna. Wykrycie plagiatu powoduje odrzucenie strony przez boty indeksujące, a co za tym idzie – Twoja strona w ogóle nie pojawi się w wynikach wyszukiwania.

Twórz teksty SEO o oryginalnej treści, skierowane do określonej grupy odbiorców i na temat. Publikowanie unikalnych artykułów pozwala wyróżnić w tłumie wielu podobnych do siebie wpisów. Stąd już bliska droga do wysokiej pozycji w Google.

tekst seo cena

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ DOBRY TEKST SEO?

Głównym celem posiadania strony internetowej jest przyciągnięcie dużej liczby odwiedzających. Ważne jest więc, by treść umieszczona na Twoje witrynie była atrakcyjna dla odwiedzających oraz wyszukiwarek. Jak do tego wykorzystać teksty seo?

 • TREŚCI, KTÓRE PRZYJEMNIE SIĘ CZYTA

Dobrze napisany tekst SEO jest przede wszystkim zrozumiały dla ludzi – w końcu to oni są odbiorcami artykułu, który piszesz. Umieszczane przez Ciebie na stronie opisy powinny być jasne i zwięzłe, a także zawierać terminologię typową dla danego tematu czy branży. Prawidłowo napisane teksty SEO jest przyjazny nie tylko dla wyszukiwarek, jego treść musi nieść ze sobą również wartość merytoryczną.

 • UNIKALNOŚĆ

Pamiętaj, by zawartość Twojej strony WWW była oryginalna. Nie kopiuj tekstów z obcych witryn, to możne przysporzyć Ci wielu kłopotów – strona może zostać zablokowana przez Google, a osoby zaznajomione z tematem zapewne zauważą plagiat i zostaniesz oskarżony o oszustwo.

 • SŁOWA KLUCZOWE

Poza wartościową treścią, tekst SEO powinien zawierać odpowiednio dobrane frazy kluczowe. Należy jednak pamiętać, że tekst przesycony takimi hasłami będzie nieczytelny, a co za tym idzie – nie spełni warunku atrakcyjności dla czytelnika. Wystarczy umieścić frazy kluczowe 2-3 razy w tekście, by spełnił on swoją rolę. Jeżeli nie wiesz, jakich wyrażeń użyć, możesz skorzystać z planera słów kluczowych, który pokaże Ci jakie frazy wyszukują użytkownicy.

 • FORMATOWANIE

Treść SEO powinna zawierać tytuł, nagłówki oraz wprowadzenie. Podziel ją na akapity oraz sprawdź, czy nie zawiera błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Warto także umieścić w tekście grafiki, które poprawią atrakcyjność całego artykułu.

JESTEŚMY DOŚWIADCZONYM I RZETELNYM PODWYKONAWCĄ DOSTARCZAJĄCYM HURTOWE ILOŚCI TREŚCI SEO

Dostarczamy hurtowe ilości tekstów SEO oraz jakościowe teksty eksperckie. Często współpracujemy z działami kreacji określonej formy reklamy.

Oprócz klientów końcowych od wielu lat skutecznie obsługujemy i wspieramy wszelkie firmy związane z szeroko rozumianym content marketingiem:

 • agencje marketingowe,
 • agencje interaktywne,
 • firmy pozycjonerskie (tzw. agencje SEO),
 • agencje reklamowe,
 • wydawnictwa,
 • domy mediowe.

Zobacz też: Opisy produktów w e-commerce

Porozmawiajmy o Twoim projekcie w naszym biurze lub u Ciebie!