cena dobrego opisu

Profesjonalny, chwytliwy tekst na stronę internetową – to być albo nie być dla firm wszelkich kategorii w XXI wieku. Reklamy, wpisy na blogi, slogany, opisy produktów i wiele innych, to wszystko, z czym musi mierzyć się na co dzień każdy, kto chce skutecznie wykorzystywać marketing internetowy.

Wartość tekstu

Autorzy i zleceniodawcy chcą być zadowoleni ze współpracy. Jedna strona chce odpowiedniej zapłaty, druga profesjonalnie wykonanej pracy w dobrej cenie. Tak jak z usługami i produktami wszelkiej maści, tak i z copywritingiem wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Na każdą cenę składa się wiele rzeczy. Najważniejszą z nich dla osoby tworzącej teksty i slogany reklamowe jest to ile czasu i energii poświęci na jego stworzenie. Ponadto liczy się również jego wiedza i doświadczenie zawodowe. Nie ma jednolitego cennika takich usług. Wartość tekstu zależy od tego, na ile jest on dobry.

Dobry tekst. Co to oznacza?

Tekst, który został właściwie stworzony to taki, który spełnia swoje zadanie, może to być wzbudzanie zainteresowania, przyciągnięcie nowych klientów czy wzrost zysków. Jednakże można to ocenić dopiero po pewnym czasie. Dlaczego w takim razie kwoty w cennikach uzależnione są od ilości znaków? Jest to jeden z prostszych sposobów, by dać potencjalnemu klientowi jakiś punkt odniesienia. Przeważnie osoby czy firmy oferujące usługi copywriterskie przedstawiają ceny „od” lub przedziały cenowe z zaznaczeniem, że koszt usługi zostanie wyceniony po zapoznaniu się ze zleceniem. W zależności od długości tekstu czy kategorii autor może mniej więcej określić jego cenę, jednak przeważający wpływ ma sama tematyka i złożoność zlecenia.

Ile przedsiębiorstwo musi zapłacić za usługi copywritingu?

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ceny usług copywriterów są przeróżne. W Internecie można znaleźć setki ogłoszeń, co wiąże się z szerokim przedziałem cenowym poszczególnych usług. Ceny rozpoczynają się nawet od 5 zł za 1000 znaków, jednakże nie warto wybierać tych najtańszych ofert. Dlaczego? Ponieważ nawet specjalista w tej dziedzinie nie napisze takiego tekstu w dwie minuty. Jest to złożony proces, w szczególności, jeśli chodzi o specjalistyczne teksty. Takie zadanie warto zlecić profesjonaliście z doświadczeniem.

Poniżej zostały przedstawione przedziały cenowe najpopularniejszych usług z zakresu copywritingu, są to kwoty netto za 1000 znaków ze spacjami:

  • teksty SEO – 10 zł – 20 zł
  • teksty proste (np. na blogi) – 15 zł – 30 zł
  • teksty marketingowe – 15 zł – 150 zł
  • teksty specjalistyczne – 15 zł – 100 zł
  • opisy produktów – 8 zł – 35 zł

Przepis na odpowiedni wybór copywritera

Warto odrzucić najtańsze oferty, wybrać doświadczonego copywritera, a także rozeznać się w tym, jaki poziom stylistyczny i gramatyczny prezentuje autor lub firma zajmująca się copywritingiem na swojej stronie. Ponadto należy upewnić się, czy zleceniobiorca rozumie przekaz, jaki ma nieść za sobą tekst. Opłaca się inwestować w profesjonalnie wykonane usługi, które spełnią swoje zadanie w oczekiwany sposób.

Porozmawiajmy o Twoim projekcie w naszym biurze lub u Ciebie!